21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W naszej szkole szczególnie podkreśliliśmy ten dzień poprzez drobne, miłe gesty, pozdrowienia, dzielenie się czymś, co wywoła uśmiech – ambasadorki życzliwości, przechadzając się po szkolnych korytarzach rozdawały dzieciom maskotki i zakładki, a dzieci miały wykonać różne życzliwe działania w kierunku innej osoby. Na utworzonej tablicy życzliwości, uczniowie mogli umieszczać pozdrowienia i miłe słowa dla innych, zaś na wielu lekcjach wychowawczych podjęto temat życzliwości.
DOBRZE WIEDZIEĆ:
Życzliwość dla drugiego człowieka, wymaga zauważenia, że w ogóle ten człowiek jest, coś przeżywa, czegoś doświadcza. To nie jest oczywiste, bo często przechodzimy i nie widzimy, tak jest łatwiej i wygodniej.
Gdy jesteśmy dla ludzi mili, po prostu życzliwie się do nich uśmiechamy, to zazwyczaj aktywizują się w nich neurony lustrzane i jest im dużo trudniej się na nas złościć.
Jednym ze sposobów na syntetyzowanie szczęścia jest właśnie życzliwość. Po pierwsze, sprawia, że czujemy się lepszymi ludźmi i poprawia się nam nastrój. Po drugie, buduje bardzo pozytywne relacje z drugim człowiekiem i sprawia, że innych czynimy szczęśliwszymi.
Pozdrawiam
Agnieszka Spadło